1-800-300-093       054-3032225   
 

שורשים ביוב

שורשים ביוב וכיצד מטפלים בבעיה?
אחת הבעיות הכי נפוצות בה נתקלים אינסטלאטורים רבים היא שורשים ביוב. השורשים הללו גורמים לסתימות רציניות ועמוקות, כך שלמעשה אין מעבר לפסולת בביוב. השורשים גם צומחים עם הזמן ויוצרים בעיה גדולה יותר. שורשים מטבע הדברים צומחים אל מתחת לפני הקרקע ולכן הם כה קרובים לבור הביוב וגורמים לכה הרבה בעיות.
כיצד מטפלים בבעיה?
שורשים ביוב זו בעיה לא פשוטה, ומכיוון שהשורשים נוטים לצמוח מחדש ולהתפשט, לעיתים לא ניתן לפתור את הבעיה לתמיד, אלא לטפל בה אחת לכמה זמן. חברות אינסטלציה יכולות להציע מגוון רב של טיפולים. למשל, הסרת שורשים ביוב באמצעות חומרים כימיים מיוחדים. אם צינור הביוב נמצא במצב תקין ואין צורך לתקנו או להחליפו, ניתן לאטום אותו עם חומר מיוחד אשר ימנע כניסה עתידית של שורשים ביוב. לא מומלץ לטפל בבעיה עם ספירלות לפתיחת סתימות או עם מוטות שכן אלה לא יפתרו את הבעיה ואולי אף יחמירו אותה. כמו כן ובנוסף, ניתן לעשות שימוש בביובית, זוהי מעין משאית נמוכה הנושאת מעליה משאבת ביוב מאסיבית, וזו יכולה לפתוח סתימות אשר נוצרו עקב שורשים.
איך יודעים אם אכן מדובר על שורשים?
על מנת לזהות בעיות שורשים ביוב יש להזמין אנשי מקצוע אשר עושים שימוש בציוד הכי מתקדם והכי משוכלל. אין שום צורך לשבור צנרות, קירות ולגרום להרבה הרס ובלגן, כיום ניתן לזהות שורשים ביוב באמצעות מצלמות תרמיות מתוחכמות אותן מחדירים אל בור הביוב, והן כבר יכולות לאתר ולזהות כל בעיה, מאין הסתימה נובעת, ובתאם לממצאים תטופל הבעיה. ככלל, השורשים הם בעיה אמיתית, לא רק שהם גורמים לסתימה, בשל גודלם וחוזקם הם אף עלולים לשבור או לסדוק את תעלות הביוב.
 

כל הזכויות שמורות לשניר וליאן אחזקות ושירותי ביוב בע”מ